back

Sıkça Sorulan Sorular

Hakkımızda
Sistem nasıl çalışır?

Alışverişlerinizi iki şekilde yapabilirsiniz.

1 - Benim İçin Satın Al
Bu hizmetimizi Türk kredi kartı geçmeyen websitelerinden alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz. Sipariş ödemelerinize %10 banka komisyonu eklenecektir. Sipariş vermek istediğiniz ürün website linkini Amerikanpaketim sepetinize ekleyerek siparişinizi tamamlayınız. Sizin için ilgili siteden siparişinizi satın alacak ve kargo emriniz ardından Türkiye adresinize gümrük takılma riski olmadan express kargo ile teslim edeceğiz.

2 - Kendim Satın Alacağım
Dilediğiniz websitesinden alışverişinizi yaparak paketinizi bize yönlendirin. Paketinizi teslim alarak, kargo ücretini hesaplayalım. Kargo ödemeniz ardından Türkiye adresinize gümrük takılma riski olmadan express kargo ile teslim edelim.

Detaylı bilgiye Nasıl Çalışır sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.

Size nasıl ulaşabilirim?

[email protected]’a e-posta göndererek, Whatsapp Destek hattımızdan ya da iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.

Sosyal medyadan sizi nasıl takip edebilirim?

Instagram ve Youtube hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Satın aldığım ürünü iade edebilir miyim?

Satın aldığınız bir ürün tarafınıza teslim edildikten sonra iade etmek isterseniz sevkiyat merkezimize kargolamanız gerekmektedir. İade işlem ücreti sipariş başına 20$ + varsa iade masraf ücretleridir.

Üyelik
Nasıl üye olabilirim?

Sayfamızın sağ üstündeki Üyelik linkine tıklayarak üyeliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üyelik ücretli mi?

Amerikanpaketim.com’a üye olmak, alışverişinizi tamamlamak ve diğer tüm işlemleriniz için üyelik ücretsizdir.

Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

Üyeliğinizi iptal etmek için, üye olmuş olduğunuz e-posta adresinizden [email protected] adresine “Üyeliğimin iptalini istiyorum.” şeklinde e-posta göndermeniz yeterlidir.

Şifremi unuttum. Nasıl üye girişi yapabilirim?

Şifremi Unuttum linkine tıklayarak şifrenizi yeniden talep edebilirsiniz.

Sipariş & Ödeme
Hizmet ücreti alıyor musunuz?

Hizmet ücretimiz yoktur. Amerikanpaketim olarak sevkiyat firması olduğumuzdan ticari gelirimiz kargo ücreti üzerindendir.

Hangi sitelerden alışveriş yapabilirim?

Amerika’ya teslimat yapan her siteden alışveriş yapabilirsiniz. Amerika’ya teslimat yapmayan sitelerden alışveriş yapabilmek için müşteri hizmetlerimizle iletişime geçiniz.

ebay.com’dan alışveriş yapabilir miyim?

Ebay.com üzerinde satışı gerçekleştirilen dilediğiniz her ürünün siparişinizi verebilirsiniz. Ebay.com üzerinden kolaylıkla alışveriş yapabilmeniz için geliştirmiş olduğumuz kendi yazılımımız sayesinde ebay.com’dan sipariş vermek istediğiniz ürün linkini, anasayfamızdaki 'Sipariş Oluştur' kutucuğuna yapıştırmanız yeterlidir.

amazon.com’dan alışveriş yapabilir miyim?

Amazon.com üzerinde satışı gerçekleştirilen dilediğiniz ürünün siparişinizi verebilirsiniz. Amazon.com üzerinden kolaylıkla alışveriş yapabilmeniz için geliştirmiş olduğumuz kendi yazılımımız sayesinde amazon.com’dan sipariş vermek istediğiniz ürün linkini, anasayfamızdaki 'Sipariş Oluştur' kutucuğuna yapıştırmanız yeterlidir.

Gümrük ücreti ödeyecek miyim?

27369 sayılı resmi gazetede yayımlanan 2009/15481 sayılı 4458 Sayılı Gümrük Kanunu`nda yapılan değişiklikle birlikte Amerikanpaketim olarak uygulayacağımız gümrük hizmeti ve ücretleri için sayfamızın sağ altındaki WhatsApp ikonuna tıklayarak ya da [email protected] adresimize e-posta göndererek, ücretsiz fiyat teklifinizi ve gümrük tarifenizi alabilirsiniz.

Ürün tesliminde ödeme yapacak mıyım?

Paketinizin adresinize tesliminde ödeme yapmayacaksınız. Eğer kurye tarafınızdan ödeme talep edilirse lütfen reddediniz ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.

Nasıl ödeme yapabilirim?

Ödemelerinizi dilediğiniz yerli ya da yabancı kredi kartınızla tek çekim, coin hesabınızla veya banka havalesi olarak yapabilirsiniz.

Banka kartı ile ödeme yapabilir miyim?

Banka kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Kredi kartı vade farkı alıyor musunuz?

Kredi kartlarına vade farkı alınmamaktadır.

Kapıda ödeme yapabilir miyim?

Kapıda ödeme seçeneğimiz mevcut değildir.

Kargo ücreti olarak ne kadar ödeyeceğim?

1 kg’a kadar 19$, 1 kg’dan sonraki her bir kg için +10$ kargo ücreti ödemeniz gerekmektedir. Siparişinizin tahmini kargo ücretini hesaplama aracına Ücretler sayfasından ulaşabilirsiniz.

Hangi firma ile kargolama yapıyorsunuz?

UPS, FedEx, DHL ve THY bünyesindeki taşımacılık hizmetlerini kullanmaktayız.

Kargo ücreti, satın aldığım üründen daha pahalı. Ne yapmalıyım?

Kargo ücretleri, sipariş vermiş olduğunuz ürün fiyatından bağımsız olarak paketinizin ağırlığına göre hesaplanmaktadır.

Masraf aşamaları nelerdir?

Benim için satın al hizmetinde vermiş olduğunuz siparişlerde ödemeniz 2 ya da 3 aşamalı olmaktadır.

Neler sipariş edebilirim?

Giyimden kozmetiğe, cep telefonundan bilgisayara, sporcu gıdalarından sağlık ürünlerine, oto parçalarından müzik ekipmanlarına, elektronik ürünlerden koleksiyon ürünlere dilediğiniz her ürünü sipariş edebilirsiniz.

Parapuanımdaki miktarı iade alabilir miyim?

Parapuan hesabınızdaki tutar iade edilememektedir.

Sipariş verdiğim ürünü iade edebilir miyim?

Eğer Benim için satın al ya da Kendim satın alacağım hizmetlerimizden birini kullandıysanız ve ürün tarafınıza teslim edildiyse, iade için ürünü Amerika sevkiyat merkezimize göndermeniz gerekmektedir.

Kendim Satın Alacağım
Sizden sadece kargo hizmeti alabilir miyim?

Kendim Satın Alacağım' hizmeti ile siparişinizi bize yönlendirebilir, gümrükleme ve kargolama hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

‘Kendim Satın Alacağım' servisi için hizmet ücreti ödeyecek miyim?

Kendim Satın Alacağım' servisi için ek bir hizmet ücretimiz yoktur.

‘Kendim Satın Alacağım' servisinde gümrük hizmeti alabilir miyim?

Evet, ücretsiz gümrük hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Depolama
Siparişlerimi bekletebilir miyim?

Siparişlerinizi, sevkiyat merkezimize giriş yapmasından itibaren 30 gün süreyle ücretsiz olarak bekletebilirsiniz.

Depolama ücreti alıyor musunuz?

Siparişleriniz sevkiyat merkezimize girişinin (sipariş durumunuzun "Kargo Emri Bekliyor” olması) ardından 30 güne kadar ücretsiz olarak depolanmaktadır. 30 günün sonunda her 30 gün için;

1 - 5 kg için - 5$
6 - 10 kg için - 10$
11 - 20 kg için - 20$
20kg ve üzeri için - 30$

depolama ücreti hesabınıza yansıtılmaktadır. 90 gün boyunca kargo ücreti ödenmeyen paketler satışa açılarak, geliri bağışlanacaktır.

Tarafınıza gelen ürünleri hangi koşullarda depoluyorsunuz?

Sevkiyat merkezimize gelen ürünleriniz 18-22 derece oda sıcaklığında korumalı şekilde muhafaza edilmektedir. Ortam sıcaklığına bağlı bozulma riski taşıyan ürünleriniz hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir.

Teslimat
Siparişim kaç günde ulaşır?

Siparişiniz, kargo emri vermeniz ardından gümrük işlemi görüp görmeyeceğine bağlı olarak 3-8 iş günü içerisinde adresinize teslim edilir.

Siparişim gümrüğe takılır mı?

Paketlerinizin gümrük işlemleri uzman müşavirlerimiz tarafından yapılmaktadır. Kargo ücretinizle birlikte, gümrük vergisini de (varsa) websitemiz üzerinden ödemeniz ardından, tüm gümrük işlemleriniz firmamızca yapılacak, sizden hiçbir belge ya da ek ücret istenmeyecek ve belirtmiş olduğunuz teslimat adresine paketiniz teslim edilecektir. Gümrük takılma, gümrük işlemi görme, gümrükten geçmeme gibi riskler söz konusu değildir.

Satın aldığım ürünü değiştirebilir miyim?

Satın aldığınız bir ürün tarafınıza teslim edildikten sonra değişim yapmak isterseniz sevkiyat merkezimize kargolamanız gerekmektedir.

Siparişlerimi birleştirebilir miyim?

Kargo emri bekleyen siparişleriniz için paket birleştirme talebinde bulunabilir ve kargo ücretinden tasarruf edebilirsiniz.

phone
Tüm sorularınız için
[email protected]’a e-posta gönderebilir ya da sayfamızın sağ altındaki yeşil WhatsApp ikonuna tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.
whatsapp
Loader

Yükleniyor...